بهترین جراح دیسک گردن برای جراحی‌های مدرن در ایران

جراح دیسک گردن

فتق دیسک گردن ضایعۀ بسیار شایعی است که ممکن است به درمان‌های غیرتهاجمی پاسخ رضایت‌بخشی ندهد و گاهی علائم آن‌قدر شدید و ناتوان‌کننده می‌شود که انجام جراحی را ضروری می‌سازد. جراحی میکروسکوپی دیسک گردن بدون تردید اولین و بهترین روش برای درمان فتق دیسک گردن است. انتخاب جراح برای انجام این عمل بسیار اهمیت دارد. شرط لازم برای گرفتن بهترین نتیجۀ ممکن از جراحی میکروسکوپی دیسک گردن، مراجعه به پزشک ماهر و باتجربه‌ای است که در زمینۀ انجام این جراحی مهم، تخصص دارند.

دکتر سید فرهنگ مرشد جراح دیسک و ستون فقرات هستند و مدرک دکتری پزشکی عمومی را از دانشگاه علوم پزشکی دریافت نموده‌اند. ایشان در سال ۱۳۹۸ در رشتۀ جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات از دانشگاه علوم پزشکی مشهد فارغ‌التحصیل شده‌اند. دکتر مرشد علاوه بر طبابت در عرصۀ آموزش عالی نیز فعال هستند و سال‌ها یکی از استادان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بوده‌اند. ماحصل تدریس، پژوهش پیوسته و درمان بیماران فراوان، دانش به‌روز و تجربۀ ارزشمندی است که بسیاری را از ناتوانی و درد شدید ناشی از دیسک گردن نجات داده است. ایشان از بهترین تکنیک‌های جراحی مانند جراحی میکروسکوپی برای درمان فتق دیسک گردن استفاده می‌کنند.

راه‌های ارتباطی و دریافت نوبت

دکتر مرشد در مطب ولیعصر پذیرای مراجعه‌کنندگان هستند. همچنین ایشان در بیمارستان‌های فرهیختگان و کسری نیز بیماران مبتلا به عارضه‌های ستون فقرات مانند فتق دیسک گردن را در صورت لزوم جراحی می‌کنند:

 • مطب ولیعصر: تهران، خ ولیعصر، نرسیده به توانیر، نبش بخشندگان، پلاک۲۳۰۳، ساختمان پزشکان مدیکو

شمارۀ تلفن: ۰۲۱۸۶۰۸۰۳۱۴

 • بیمارستان فرهیختگان: تهران، حصارک، بلوار شهدای حصارک

شمارۀ تلفن: ۰۲۱۴۴۸۶۷۲۶۲

 • بیمارستان کسری: تهران، میدان آرژانتین، خیابان الوند

شمارۀ تماس: ۰۲۱۸۸۷۷۴۴۴۴

همچنین جهت رفاه حال شما عزیزان امکان نوبت‌دهی اینترنتی نیز از طریق سایت‌های دکتردکتر، دکتر تو، نوبت دات آی آر و دکتریاب نیز فراهم شده است.

چرا جراحی میکروسکوپی بهترین روش درمان فتق دیسک گردن است؟

جراحی میکروسکوپی بهترین روش درمان فتق دیسک گردن

جراحی میکروسکوپی یا میکرودیسککتومی گردن یک نوع جراحی کم‌تهاجمی، دقیق و کارآمد است. جراحی میکرودیسککتومی گردن در ۹۵ درصد موارد به روش قدامی، یعنی از جلوی گردن انجام می‌شود. دسترسی به دیسک گردن از جلو راحت‌تر است و بیمارانی که به روش قدامی جراحی می‌شوند، درد و عوارض کمتری را پس از عمل تحمل می‌کنند. جراح برش بسیار کوچکی را در جلوی گردن ایجاد می‌کند، دیسک بیرون‌زده را با استفاده از ابزار ظریف برمی‌دارد و دیسک مصنوعی را جایگزین آن می‌کند.

چون در این جراحی از میکروسکوپ برای بزرگ‌نمایی استفاده می‌شود، دقت عمل بالاتر است و حداقل آسیب به بافت‌ها وارد می‌شود. دقت بالا ایمنی جراحی میکروسکوپی دیسک گردن را تضمین می‌کند و احتمال بروز عوارض شایع در جراحی دیسککتومی باز، از قبیل اختلال در بلع، نشت مایع نخاعی یا آسیب‌های عصبی را به حداقل می‌رساند. کوچک بودن زخم جراحی، آسیب ندیدن بافت‌های مجاور و عوارض موقتی و خفیف جراحی میکروسکوپی موجب می‌شود که دوران نقاهت این عمل کم‌تهاجمی کوتاه‌تر از جراحی باز شود.

پژوهش‌ها نشان می‌دهد که درد و علائم عصبی بیش از ۹۵٪ بیماران پس از جراحی میکروسکوپی دیسک گردن کاهش قابل‌توجهی می‌یابد و عملکرد و توانایی حرکتی گردن نیز پس از این جراحی کم‌تهاجمی بسیار بهتر می‌شود.

بهترین جراح دیسک گردن باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

انتخاب جراح دیسک گردن کاری نیست که به صورت نسنجیده و شتاب‌زده انجام شود. چرا که جراحی دیسک گردن عملی بسیار ظریف است که در ناحیه‌ای حساس در نزدیکی نخاع انجام می‌شود. برای آن‌که درمانی موفق داشته باشید، باید جراحی را انتخاب کنید که ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

 • دارای تخصص: مطمئن شوید که جراح منتخب دارای بورد تخصصی است. داشتن بورد تخصصی تضمین می‌کند که جراح از مهارت‌ها و آموزش‌های لازم برای جراحی میکروسکوپی دیسک گردن برخوردار است. پزشکان متخصص عموماً اطلاعات تحصیلی خود را در وب‌سایت شخصی درج می‌کنند.
 • سابقۀ انجام عمل: جراحی که در یک عمل تخصص داشته باشد، آن عمل را بارها در طول سال انجام می‌دهد و ظرف چند سال تجربۀ ارزشمندی را به دست می‌آورد.
 • رویکرد جراحی: حتماً جراحی را انتخاب کنید که دیسک گردن را به روش‌های نوین و کم‌تهاجمی درمان می‌کند.
 • برخوردار از توانایی‌های ارتباطی: بیماران نقش پررنگی در بهبودی خود دارند. اگر جراح مراقبت‌های بعد از عمل را به درستی به شما آموزش ندهد و نگرانی‌ها را برطرف نکند، بعید است دوران نقاهت خوبی داشته باشید. به‌علاوه همدلی جراح در طول درمان، به شما دلگرمی می‌دهد.
 • آموزش و توانمندسازی بیماران: یک جراح خوب آموزش‌های لازم را برای اصلاح سبک زندگی پس از جراحی به شما می‌دهد تا دیسک گردن عود نکند.
 • خوشنام و دارای اعتبار: در اینترنت جستجو کنید، نظرات بیماران قبلی پزشک را بخوانید و به وب‌سایت شخصی پزشک مراجعه کنید. انتخاب پزشکانی که پیشینۀ درخشان دارند، نرخ موفقیت درمان را به حداکثر می‌رساند و آسودگی خاطر بیماران و ایمنی جراحی را تضمین می‌کند.
 • برخوردار از دانش ‌روز: جراحانی که در فضای علمی نیز فعالیت دارند و مقاله منتشر می‌کنند، از رویکردهای نوین جراحی مطلع هستند و عمل را به ایمن‌ترین و مؤثرترین روش ممکن انجام می‌دهند.
 • جراحی در بیمارستان‌های ممتاز: از پزشک معالج خود سؤال کنید که جراحی را در کدام بیمارستان‌ها انجام می‌دهند. سپس دربارۀ بیمارستان‌ها، هزینه‌ها و قراردادهای آن‌ها با شرکت‌های بیمه تحقیق کنید. چنانچه جراحی دیسک گردن در بیمارستان‌های معتبر انجام شود، می‌توانید مطمئن باشید که پروتکل‌های بهداشتی در بالاترین سطح رعایت می‌شود و از بهترین مراقبت‌ها و خدمات درمانی برخوردار می‌شوید.

اهمیت انتخاب یک جراح دیسک گردن باتجربه

اهمیت انتخاب یک جراح دیسک گردن باتجربه

تحمل کردن گردن درد ناشی از فتق دیسک و تحت‎‌فشار قرار گرفتن ریشه‌های عصب، مشکلی آزاردهنده‌ است. شرط رهایی از این عارضۀ طاقت‌فرسا، انتخاب پزشک باتجربه‌ای است که درمان مناسب را با بهره‌گیری از رویکردهای نوین و کم‌تهاجمی مانند جراحی میکروسکوپی انجام بدهد. اگرچه جراحی میکروسکوپی، کم‌تهاجمی است و به همین دلیل با عوارض کمتر و بهبودی سریع‌تر همراه است، اما انجام این عمل ظریف به مهارت بالایی نیاز دارد. جراحی شدن توسط پزشکان بی‌تجربه می‌تواند با عوارض زیر همراه باشد:

 • آسیب‌دیدگی: بی‌تجربه بودن جراح احتمال بروز آسیب‌های عصبی یا پارگی رگ‌های نخاعی را افزایش می‌دهد. نرخ این نوع از آسیب‌دیدگی‌ها در عمل‌های کم‌تهاجمی ۱.۶ تا ۶.۶ درصد گزارش شده است (منبع). بدیهی است مراجعه به یک جراح مجرب احتمال آسیب دیدن بافت‌ها را در زمان جراحی به حداقل می‌رساند.
 • احتمال عود و انجام جراحی مجدد: عوارض جراحی اولیه یا به درستی انجام نشدن عمل و عود فتق دیسک گاهی جراحی مجدد را ضروری می‌سازد.
 • افزایش احتمال عفونت: تحقیقات نشان داده است که مدت زمان جراحی با احتمال بروز عفونت رابطۀ مستقیمی دارد. در جراحی‌هایی که بیشتر از سه ساعت طول می‌کشد، احتمال بروز عفونت افزایش پیدا می‌کند (منبع). بنابراین مهارت داشتن جراح اثر مهمی در کاهش زمان جراحی و کاهش خطر عفونت دارد.
 • تجویز جراحی نامناسب: برخی پزشکان دیسک گردن را با جراحی باز درمان می‌کنند. حال آن‌که جراحی باز به دلیل دورۀ نقاهت طولانی‌تر و عوارض بیشتر امروزه منسوخ شده است.

پرسش‌های متداول

چرا بهتر است دیسک گردن به روش جراحی میکروسکوپی درمان شود؟

جراحی میکروسکوپی بهترین و دقیق‌ترین روش برای درمان دیسک گردن است. جراحی باز امروزه به دلیل عوارض متعدد و دوران نقاهت طولانی به ندرت انجام می‌شود.

هزینۀ جراحی میکروسکوپی دیسک گردن از جراحی باز کمتر است؟

چنانچه مراقبت مستمر از زخم بزرگ جراحی باز، ویزیت‌‌های مکرر، مرخصی طولانی و نیاز به مسکن‌ها و داروهای متعدد را در نظر بگیرید، متوجه می‌شوید که جراحی میکروسکوپی دیسک گردن در مجموع مقرون‌به‌صرفه‌تر از جراحی باز است.

چرا دکتر مرشد یکی از بهترین جراحان برای عمل میکروسکوپی دیسک گردن هستند؟

دکتر مرشد بیش از ۱۲۰۰ درمان موفق را انجام داده‌اند و ۱۵ سال سابقۀ انجام جراحی دارند. نظرات بیماران پیشین دکتر مرشد نیز گواهی بر مهارت بالای ایشان است.

آیا جراحی دیسک گردن تحت‌پوشش بیمه است؟

دکتر مرشد جراحی دیسک گردن را در بیمارستان‌های مختلفی مانند کسری، تندیس جردن، گاندی و فرهیختگان انجام می‌دهند. این بیمارستان‌ها با بیمه‌های تکمیلی مختلفی قرارداد دارند. برای دریافت اطلاعات بیشتر با بیمارستان موردنظر تماس بگیرید و با نمایندۀ شرکت بیمۀ خود مشورت کنید.

فهرست مطالب

رزرو نوبت

شنبه تا چهارشنبه - از 10 الی 18

تماس با مطب